Clubnews.

Vendsyssel FF

Transfer-nyheder om Vendsyssel FF

De seneste transfer-historier om Vendsyssel FF, samlet fra alle kilder og opdateret automatisk.

Vendsyssel FF har bekræftet tilgangen af Mathias Voss, der skifter til klubben ved årsskiftet på en fri transfer. Klubben har desuden hentet Frederik Mortensen på en kontrakt frem til sommeren 2027, og Alexander Ludwig er også kommet til fra AC Horsens. Samarbejdet med Mads Bager er ophævet, mens Magnus Munck er skiftet til Hillerød Fodbold. Vendsyssel FF forventer desuden at modtage et uventet millionbeløb som følge af en tidligere spillers videresalg, og sportschefen Jens Hammer Sørensen indikerer, at klubben kan søge efter rutineforstærkninger.

Opsummeret automatisk · 7 timer siden · kilder nedenforÅbn som egen side →

  • Bold.dkTransfer
    Bekræftet: Vendsyssel præsenterer dansk back

    Vendsyssel FF bekræfter nu, at Mathias Voss kommer til klubben. Skiftet går i gennem ved årsskiftet.

  • Bold.dkTransfer
    Vendsyssel slår kløerne i HB-profil

    Vendsyssel er ifølge Bolds oplysninger tæt på at hente Mathias Voss fra færøske Havnar Bóltfelag. Han skifter efter planen på en fri transfer ved årsskiftet.

  • Bold.dkTransfer
    Vendsyssel slår kløerne i HB Torshavn-profil

    Vendsyssel er ifølge Bolds oplysninger tæt på at hente Mathias Voss fra færøske HB Torshavn. Han skifter efter planen på en fri transfer ved årsskiftet.

  • Nordjyske.dkTransfer
    Vendsyssel FF scorer uventet millionbeløb efter transfer

    Der lander en uventet pose penge hos Vendsyssel FF, der profiterer af en af klubbens tidligere spilleres videresalg

  • TV2 NordTransfer
    Vendsyssel FF og Mads Bager ophæver samarbejdet

    Mads Bagers tid i Vendsyssel FF er slut. Efter sommerferien har klubben haft en god dialog med forsvarsspilleren om hans situation og mulighederne for mere spilletid. På den baggrund har parterne i fællesskab valgt at ophæve samarbejdet, så Mads Bager kan finde en klub, hvor der er udsigt til mere spilletid. - Vi har været meget glade for at have Mads i Vendsyssel FF. Han har gennem hele sin tid i klubben optrådt professionelt og været en god del af truppen både på og uden for banen, lyder det f

  • Bold.dkTransfer
    Vendsyssel ophæver med Mads Bager

    Vendsyssel FF oplyser på sin hjemmeside, at man har ophævet samarbejdet med Mads Bager.

  • Nordjyske.dkTransfer
    Vendsyssel tæt på norsk kreatør, mens der er tiltagende interesse for profil

    Vendsyssel FF er tæt på at lande en ny midtbanemand, mens der er interesse for profil fra flere klubber

  • Bold.dkTransfer
    Vendsyssel henter Frederik Mortensen

    Vendsyssel FF har skrevet kontrakt med Frederik Mortensen, som tiltræder på en aftale, der løber frem til sommeren 2027.

  • Bold.dkTransfer
    Vendsyssel mangler rutine: Jens Hammer jagter tilgange

    Jens Hammer Sørensen er tilfreds med Vendsyssel-truppen, men sportschefen lægger ikke skjul på, at klubben kan være på udkig efter forstærkninger med rutine.

  • Bold.dkTransfer
    Hillerød på rov i Vendsyssel

    Hillerød Fodbold har hentet midtbanespilleren Magnus Munck i Vendsyssel FF.

  • Aarhus FremadTransfer
    Velkommen Alexander Ludwig

    Vi er glade for at kunne byde velkommen til Alexander Ludwig. Alexander kommer fra AC Horsens, hvor han netop har udløb efter 7 år i klubben. Han har tidligere optrådt for FC Midtjylland, Vendsyssel FF, HB Køge og OB. Cheftræner Mathias Damgaard fortæller om forsvarstilføjelsen: “Vi er meget glade for at få Alexander Ludwig ind […]

  • Nordjyske.dkTransfer
    Transferblog: Vendsyssel henter sommerens femte forstærkning

    Sommerens transfervindue er godt i gang, og derfor kører Nordjyskes transferblog igen, hvor du er meget velkommen til at stille spørgsmål